Pistetilanne ennen viimeistä kisaa
11.9.2017 8:03 Uutiset / Haapajärvi Trail Run

Polkujuoksucupin viimeinen kisa ensi lauantaina Ylivieskassa

Pohjanmaan Polkujuoksu Cupin pistetilanne 5/6 osakilpailun jälkeen
MIEHET
SijaNimiKalajokiSieviRaaheHaapajärviHaapavesiYlivieskaYht.pist.
1Koirikivi Anssi901009791378
2Kohtaniemi Naveen951008566346
3Myllylahti Matti73927972316
4Kärjä Tapani1008799286
5Huuha Aleksi62697352256
6Linna Matti867371230
7Pudas Ismo52525640200
8Uusivirta Risto100100200
9Impola Esko39495537180
10Huhtakangas Janne516054165
11Knuutila Roni536043156
12Taipale Aapo6565130
13Krapu Marko6663129
14Mökkönen Jussi474636129
15Mäntylä Jari404937126
16Lakso Kullervo334928110
17Ranto Tuomas5051101
18Niskanen Tapani244234100
19Nissilä Jukka534093
20Sorvoja Tommi474592
21Takkunen Kai8484
22Penttilä Janne404484
23Kohtaniemi Ravinder8282
24Kiiskilä Anssi25263081
25Niemelä Hannu8080
26Hänninen Jukka512677
27Peltoniemi Lauri7373
28Alatalo Marko303868
29Taipale Kuisma6767
30Hautamäki Teuvo21252167
31Huurinainen Kimmo343165
32Lammi Harri6262
33Kauppinen Mika6060
34Peisa Panu5959
35Hyvönen Robert5959
36Haasala Aki1114178959
37Sikkilä Mikael5858
38Kauppila Timo5858
39Mäkelä Jari5757
40Niinimäki Jari272956
41Partti Harri111714951
42Poikkimäki Miska4848
43Lohi Mikko4747
44Mäkäräinen Jouni4747
45Holmström Joni4545
46Harju Juha4444
47Japisson Teemu4444
48Riikola Jarmo4444
49Peltoniemi Mikko4343
50Rautasalo Janne4343
51Holmström Harri202343
52Yli-Maunula Tommi4242
53Honkonen Severi4141
54Muhonen Kyösti4141
55Luoma Osku4040
56Eskola Jyrki4040
57Käräjäoja Aki3737
58Tuominen Petri3636
59Eriksson Mika3636
60Koirikivi Riku3535
61Ruokokoski Marko3434
62Maunumäki Janne3333
63Rivali Sami3333
64Mannila Eero3232
65Nevasaari Petri3232
66Takanen Harri3131
67Ronkainen Markus2828
68Haverinen Ville2828
69Savolainen Kimmo2828
70Ala-Mattila Jukka2727
71Ruotsalainen Tero2424
72Korkia-Aho Mikko2424
73Joensuu Timo88824
74Saarela Jori2323
75Hintsala Risto2222
76Kiiskilä Anssi2020
77Kivijärvi Tero1919
78Nieminen Tuomas1919
79Kotajärvi Markku1919
80Kummala Jukka9918
81Rehula Harri1717
82Elomaa Marko1717
83Ahola Ari1717
84Broyad Adam1616
85Ainasoja Antti1616
86Hautakangas Arto1414
87Sorvoja Tapani1414
88Putaansuu Eero1414
89Poikkimäki Pertti1313
90Klasila Aapo1313
91Kauppinen Tuomas1111
92Luokkala Markku1111
93Ritoniemi Mika1010
94Alakangas Toni1010
95Kuusisto Juha88
96Kuusirati Jouko88
97Shipov Andrey22
NAISET
SijaNimiKalajokiSieviRaaheHaapajärviHaapavesiYlivieskaYht.pist.
1Huuha Anni506510059274
2Saari Anna-Kaisa10010066266
3Niemelä Jaana100100200
4Voipio Susanna713544150
5Karstunen Rauni23522224121
6Käräjäoja Sanna7940119
7Salo Heli131533171492
8Niiranen Jaana20205191
9Ranto Tellervo374279
10Tulppo Riikka7474
11Jääskeläinen Aino6565
12Virsiheimo Tiina12341359
13Meriläinen Salla-Mari12341359
14Konu Eerika5858
15Lohi Päivi5858
16Nieminen Anna5454
17Sia Mari1814111154
18Säilynoja Miia5252
19Joensuu Irina15151646
20Hyvärinen Henna4545
21Saukko Piia4141
22Konu Erja4040
23Virolainen Leena3737
24Silvola Hanna3737
25Penttilä Hanna3636
26Muikkula Mari112435
27Seppälä Terhi3535
28Laukka Mirja3333
29Niskavaara Satu3333
30Siirilä Katariina3030
31Krintilä Niina2929
32Sipilä Johanna2929
33Broyad Sanna2727
34Lintula Eveliina2727
35Ketola Pirjo2626
36Hangasmaa Erja2626
37Palmer Katharina2525
38Elomaa-Krapu Minna2222
39Käräjäoja Sirpa2020
40Ivars Birgitta1919
41Salo Riikka1818
42Niemi Vuokko1515
43Kuusisto Sanna1515
44Pikkarainen Annukka1212
45Mukkala Marjo1212
46Mäki-Paunula Hilkka1212
47Hanhisalo Taina1111
48Änäkkälä Krista1111
49Suotula Paula1111
50Pöyhtäri-Keränen Seija99
51Jussila Mira77
52Aspegren Annika77
POJAT
SijaNimiKalajokiSieviRaaheHaapajärviHaapavesiYlivieskaYht.pist.
1Raappana Jussi1001001009965464
2Reijonen Jarkko99999510064457
3Paaso Kaapo857756218
4Rytky Antti-Olavi9864162
5Leskelä Valtteri8477161
6Tytärniemi Jani8568153
7Vesaluoma Ville8761148
8Honkala Eetu7755132
9Himanka Kalle5749106
10Juntunen Eemil100100
11Hakala Aatu9898
12Mäkikangas Viljo424991
13Harjuhaahto Antti553489
14Rahja Jussi-Matti8080
15Viljamaa Benjami7777
16Niemelä Paavo7575
17Hautamäki Hugo7070
18Venetjoki Tatu6969
19Männistö Konsta6262
20Oja Jirka5858
21Jarkko Joonas5656
22Rahja Oscar5555
23Virkkala Veikka4444
24Törmäjehto Samppa4040
25Koivula Vilho3131
26Riikonen Aki3131
27Mokko Jesse2828
28Niskanen Roni1919
TYTÖT
SijaNimiKalajokiSieviRaaheHaapajärviHaapavesiYlivieskaYht.pist.
1Koskela Iina100100100300
2Alahäivälä Hanna10099100299
3Saari Enni-Sofia629989250
4Mäkikangas Iiris41687747233
5Rantakangas Mari-Sofia9298190
6Leppälä Peppi6372135
7Riikola Roosa5378131
8Vähäkangas Veera5372125
9Keskitalo Laura4877125
10Niku Anni5669125
11Harjuhaahto Heli4753100
12Riikola Riina284876
13Jylänki Viivi7171
14Tyskä Salla6363
15Heiskanen Emma5959
16Jylänki Aino5656
17Jaatinen Jenni4444
18Taskila Riina4444
19Haikara Meea4242
20Vuollet Iida4141
21Salmela Jennina3737
22Aho Veera3737
23Virkkala Ella3636
24Huuskonen Jasmiina3131
25Kivistö Klaara2424
26Oja Lotta2424
27Vuollet Sanni2323
28Vuollet Katriina2323
29Kivistö Aada2222
30Ruuska Riina1616
31Paaso Nita33

   
Ylivieska Trail Run
«  Syyskuu   »
Ma Ti Ke To Pe La Su
 
 
 Osakilpailu
Kategoriat